Tworzymy optymalną strategię komercjalizacyjną. Usługa również dostępna w wariancie kompleksowym obejmującym wycenę technologii

STRATEGIA KOMERCJALIZACJI TECHNOLOGII

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

Wyceniamy technologie, znaki towarowe, licencje i wiele innych. Wyceniamy również w ramach konkursów i programów, m.in. Inkubator Innowacyjności, Sieć Otwartych Innowacji, Szybka Ścieżka

AKREDYTACJA ARP S. A.

WYCENA TECHNOLOGII

Zrealizowane usługi

ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES:

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

MASZ PYTANIA?

ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ

       Zarezerwuj spotkanie

ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:

W ramach konkursu TANGO z ramienia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Politechnika Częstochowska potrzebowała doświadczonego doradcy w celu stworzenia strategii komercjalizacji obejmującej analizę rynkową dla innowacyjnego rozwiązania technologicznego. Ekspertyza zawierała m.in.: szeroki opis technologii z analizą SWOT i oceną gotowości wdrożeniowej, analizę dwóch kluczowych rynków zbytu w Polsce i Europie z analizą konkurencji, substytutów i potencjalnych odbiorców, analizę ścieżek komercjalizacji z rekomendacją i czynnikami ryzyka. Konkurs TANGO skierowany był m.in. do jednostek naukowych prowadzących badania koncepcyjne i rozwojowe w celu dalszego finansowania badań przez NCBR.  Zamówienie na realizację analizy zostało wysłane do PGWI.
 

Potrzeba klienta

Analizę technologii przesłaliśmy w wymaganym przez klienta czasie, w formie raportu, którego zakres, określony przez Politechnikę Częstochowską i wymogi konkursu TANGO, był przez nasz zespół analityków skrupulatnie zrealizowany. Dzięki analizie, klient dokładnie wiedział, która ścieżka komercjalizacji będzie najoptymalniejsza dla technologii oraz kto mógłby być zainteresowany wykorzystaniem takiego rozwiązania.
 

Rezultat współpracy

Technologia zalicza się do innowacyjnych metod ochrony środowiska naturalnego. Dzięki niej skuteczniej można oczyszczać glebę i stymulować wzrost roślin w sposób ekologiczny. Skuteczność objawia się m.in. w wyższej ekologiczności i neutralności dla środowiska europejskiego, wyższej trwałości produktów, wydłużonym czasie działania produktów opartych na technologii. Produkty konkurencji w tych aspektach nie radziły sobie aż tak dobrze jak rozwiązanie opracowane na Politechnice Częstochowskiej.

Firma, która wdrożyłaby u siebie technologie, stałaby się z automatu jednym z najbardziej proekologicznych producentów biopreparatów w Europie co zdecydowanie wpłynęłoby na świadomość i popularność marki.
 

Technologia

Politechnika Częstochowska nawiązała z nami współpraca ze względu na nasze bogate doświadczenie w dziedzinie doradztwa technologicznego, a w szczególności w opracowywaniu strategii komercjalizacji i analiz rynkowych.
 

Dlaczego PGWI

Politechnika Częstochowska znajduje się w top 10 uczelni technicznych w Polsce. Prowadzi szeroko zakrojone badania nad innowacjami na 6 wydziałach: Wydziale Budownictwa, Wydziale Elektrycznym, Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, Wydziale Infrastruktury i Środowiska, Wydziale Zarządzania.
 

Kim jest klient

PODSUMOWANIE

KLIENT: Politechnika Częstochowska, branża ochrony środowiska

POTRZEBA: Strategia komercjalizacji technologii z analizą rynku w ramach konkursu TANGO ogłoszonego przez NCBR

DLACZEGO PGWI: Doświadczenie w tworzeniu strategii komercjalizacji technologii

TECHNOLOGIA: Technologia wytwarzania biopreparatów do remediacji gleb

REZULTAT: Przygotowanie analizy technologii w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi konkursu TANGO

 

CASE STUDY / POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA

Strategia komercjalizacji technologii wytwarzania biopreparatów do remediacji gleb

Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

KRS: 0000558652

NIP: 5223029463

SOCIAL MEDIA
Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
NEWSLETTER

Regulamin

Polityka prywatności

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.