ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES:

Analizujemy otoczenie rynkowe i konkurencję w kontekście dostępnych technologii. Usługa dostępna również w ramach konkursów i programów

ANALIZA OTOCZENIA RYNKOWEGO I KONKURENCJI

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

Wyceniamy technologie, znaki towarowe, licencje i wiele innych. Wyceniamy również w ramach konkursów i programów, m.in. Inkubator Innowacyjności, Sieć Otwartych Innowacji, Szybka Ścieżka

AKREDYTACJA ARP S. A.

WYCENY TECHNOLOGII

Zrealizowane usługi

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

MASZ PYTANIA?

ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ

       Zarezerwuj spotkanie

ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:

W lutym 2020 roku firma Difes skontaktowała się z nami, ponieważ chciała uzyskać wycenę wartości niematerialnych i prawnych (WNIP) bardzo innowacyjnej technologii. Firmie zależało na szybkiej realizacji projektu, ponieważ dokumentacja była niezbędna do aplikacji o grant na transfer technologii oferowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) w ramach projektu Sieć Otwartych Innowacji (SOI). Projekt SOI daje szansę mikro, małym i średnim firmom na zakup innowacyjnych technologii, mogących istotnie wpłynąć na ich rozwój, które bez grantu mogłyby być poza zasięgiem finansowym przedsiębiorstwa.
 

Potrzeba klienta

Naszą usługę wyceny technologii dla firmy Difes zrealizowaliśmy wymaganym przez klienta czasie. Wycena została przygotowana w formie raportu, którego zakres był zgodny ze szczegółowymi wymaganiami ARP, przez nasz doświadczony zespół analityków. Przypominamy, że wycena WNIP, to proces niezwykle ważny, ponieważ wspomaga proces transferu technologii i jest konieczna do ustalenia ceny i warunków transakcji.
 

Rezultat współpracy

Technologia to rozwiązanie software’owe, służące do optymalizacji i zarządzania pracą sieci sprężonego powietrza. Sieci sprężonego powietrza od lat są powszechnie stosowanym sposobem dostarczenia energii do urządzeń i obsługiwanych przez nie procesów technologicznych. Sprężone powietrze znalazło zastosowanie do napędów i sterowania mechanizmami maszyn i urządzeniami pneumatycznymi, transportu pneumatycznego materiałów sypkich, odmuchiwania, malowania natryskowego, czyszczenia poprzez śrutowanie lub piaskowanie oraz w wielu innych procesach.

Proces optymalizacji pracy sieci sprężonego powietrza to kolejny obszar, w którym firmy poszukują ograniczenia kosztów poprzez poprawę efektywności energetycznej maszyny. Dzięki takiej technologii firma może zdobyć przewagę konkurencyjną w obszarze, dla firm niedysponujących taką technologią, niedostępnym. Opisywana technologia wpisuje się w Krajowe Inteligentne Specjalizacje (KIS 4. Wysokosprawne, niskoemisyjne i zintegrowane układy wytwarzania, magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii), czyli priorytetowe obszary rozwoju polskiej gospodarki.
 

Technologia

Zostaliśmy wybrani przez zarząd Difes na doradcę, ponieważ posiadamy akredytację ARP na realizację usługi wyceny technologii w ramach projektu SOI. Nasza akredytacja to gwarancja jakości i maksymalizuje szansę na zdobycie grantu. Drugim powodem, dlaczego zostaliśmy wybrani jest możliwość uzyskania dofinansowania na nasze usługi doradcze związane z wyceną WNIP przez firmy od ARP.
 

Dlaczego PGWI

Difes Sp. z o.o. to doradca techniczny przy wszelkich projektach inżynieryjnych w firmach przemysłowych.
 

Kim jest klient

PODSUMOWANIE

KLIENT: Difes Sp. z o.o., branża doradztwa technicznego

POTRZEBA: Wycena technologii na potrzeby projektu Agencji Rozwoju Przemysłu, Sieć Otwartych Innowacji

DLACZEGO PGWI: Akredytacja w zakresie wyceny wartości niematerialnych i prawnych

TECHNOLOGIA: Inteligentny system zarządzania pracą sieci sprężonego powietrza

REZULTAT: Przygotowanie wyceny technologii w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi projektu SOI

 

CASE STUDY / DIFES

Wycena wartości technologii inteligentnego systemu zarządzania pracą sieci sprężonego powietrza

Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

KRS: 0000558652

NIP: 5223029463

SOCIAL MEDIA
Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
NEWSLETTER

Regulamin

Polityka prywatności

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.