Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.

Polityka prywatności

Regulamin

NEWSLETTER
Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
SOCIAL MEDIA

Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

KRS: 0000558652

NIP: 5223029463

Wycena wartości technologii inteligentnego systemu zarządzania pracą sieci sprężonego powietrza

CASE STUDY / DIFES

KLIENT: Difes Sp. z o.o., branża doradztwa technicznego

POTRZEBA: Wycena technologii na potrzeby projektu Agencji Rozwoju Przemysłu, Sieć Otwartych Innowacji

DLACZEGO PGWI: Akredytacja w zakresie wyceny wartości niematerialnych i prawnych

TECHNOLOGIA: Inteligentny system zarządzania pracą sieci sprężonego powietrza

REZULTAT: Przygotowanie wyceny technologii w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi projektu SOI

 

PODSUMOWANIE

Kim jest klient

Difes Sp. z o.o. to doradca techniczny przy wszelkich projektach inżynieryjnych w firmach przemysłowych.
 

Dlaczego PGWI

Zostaliśmy wybrani przez zarząd Difes na doradcę, ponieważ posiadamy akredytację ARP na realizację usługi wyceny technologii w ramach projektu SOI. Nasza akredytacja to gwarancja jakości i maksymalizuje szansę na zdobycie grantu. Drugim powodem, dlaczego zostaliśmy wybrani jest możliwość uzyskania dofinansowania na nasze usługi doradcze związane z wyceną WNIP przez firmy od ARP.
 

Technologia

Technologia to rozwiązanie software’owe, służące do optymalizacji i zarządzania pracą sieci sprężonego powietrza. Sieci sprężonego powietrza od lat są powszechnie stosowanym sposobem dostarczenia energii do urządzeń i obsługiwanych przez nie procesów technologicznych. Sprężone powietrze znalazło zastosowanie do napędów i sterowania mechanizmami maszyn i urządzeniami pneumatycznymi, transportu pneumatycznego materiałów sypkich, odmuchiwania, malowania natryskowego, czyszczenia poprzez śrutowanie lub piaskowanie oraz w wielu innych procesach.

Proces optymalizacji pracy sieci sprężonego powietrza to kolejny obszar, w którym firmy poszukują ograniczenia kosztów poprzez poprawę efektywności energetycznej maszyny. Dzięki takiej technologii firma może zdobyć przewagę konkurencyjną w obszarze, dla firm niedysponujących taką technologią, niedostępnym. Opisywana technologia wpisuje się w Krajowe Inteligentne Specjalizacje (KIS 4. Wysokosprawne, niskoemisyjne i zintegrowane układy wytwarzania, magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii), czyli priorytetowe obszary rozwoju polskiej gospodarki.
 

Rezultat współpracy

Naszą usługę wyceny technologii dla firmy Difes zrealizowaliśmy wymaganym przez klienta czasie. Wycena została przygotowana w formie raportu, którego zakres był zgodny ze szczegółowymi wymaganiami ARP, przez nasz doświadczony zespół analityków. Przypominamy, że wycena WNIP, to proces niezwykle ważny, ponieważ wspomaga proces transferu technologii i jest konieczna do ustalenia ceny i warunków transakcji.
 

Potrzeba klienta

W lutym 2020 roku firma Difes skontaktowała się z nami, ponieważ chciała uzyskać wycenę wartości niematerialnych i prawnych (WNIP) bardzo innowacyjnej technologii. Firmie zależało na szybkiej realizacji projektu, ponieważ dokumentacja była niezbędna do aplikacji o grant na transfer technologii oferowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) w ramach projektu Sieć Otwartych Innowacji (SOI). Projekt SOI daje szansę mikro, małym i średnim firmom na zakup innowacyjnych technologii, mogących istotnie wpłynąć na ich rozwój, które bez grantu mogłyby być poza zasięgiem finansowym przedsiębiorstwa.
 

ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:

       Zarezerwuj spotkanie

MASZ PYTANIA?

ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

Zrealizowane usługi

WYCENY TECHNOLOGII

AKREDYTACJA ARP S. A.

Wyceniamy technologie, znaki towarowe, licencje i wiele innych. Wyceniamy również w ramach konkursów i programów, m.in. Inkubator Innowacyjności, Sieć Otwartych Innowacji, Szybka Ścieżka

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

ANALIZA OTOCZENIA RYNKOWEGO I KONKURENCJI

Analizujemy otoczenie rynkowe i konkurencję w kontekście dostępnych technologii. Usługa dostępna również w ramach konkursów i programów

ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES: