Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.

Polityka prywatności

Regulamin

NEWSLETTER
Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
SOCIAL MEDIA

Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

KRS: 0000558652

NIP: 5223029463

Wycena wartości trzech technologii wspomagających proces projektowania, tworzenia i przechowywania danych w branży budowlanej, architektonicznej i przemyśle

CASE STUDY / AUTODESK

KLIENT: Autodesk Sp. z o.o., branża IT

POTRZEBA: Wycena technologii na potrzeby projektu Agencji Rozwoju Przemysłu, Sieć Otwartych Innowacji

DLACZEGO PGWI: Akredytacja w zakresie wyceny wartości niematerialnych i prawnych

TECHNOLOGIA: 3 technologie: AEC Collection, PDM Collection, Vault Professional

REZULTAT: Przygotowanie wyceny technologii w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi projektu SOI

 

PODSUMOWANIE

Kim jest klient

Autodesk to międzynarodowa korporacja tworząca oprogramowanie komputerowe, wykorzystywane w procesach projektowych i wytwórczych w wielu różnych branżach. Autodesk jest jednym ze współtwórców oprogramowania projektowego (CAD/ CAM/ CAE/ BIM) i zarazem jednym z liderów na rynku światowym.
 

Dlaczego PGWI

Renomowana firma, jaką jest Autodesk, musiała mieć pewność, że usługa którą zamówią będzie zrobiona starannie, dokładnie i w sposób w pełni pokrywający szczegółowy zakres ARP. Jako akredytowany doradca ARP w zakresie wyceny WNiP w ramach projektu SOI taką pewność zapewnialiśmy.
 

Technologia

3 wycenione technologie to: 

 • Architecture Engineering Construction Collection,

 • Product Design & Manufacturing Collection,

 • Vault Professional.

Są to bardzo zaawansowane technologicznie oprogramowania, które na rynku pod wieloma względami zostawiły konkurencję w tyle. Dlatego też, firmy projektowe i wykonawcze z branży budowalnej czy przemysłowej, ale również ze wszystkich branż komplementarnych, aby udoskonalić swój proces projektowy i wytwórczy powinny stosować najnowsze technologie CAD/ CAM/ CAE/ BIM/ PDM. Wykorzystanie takich zaawansowanych technologii pozwala na zdobycie przewagi konkurencyjnej – projekty są tworzone szybciej, dokładniej i lepiej niż u konkurencji, a dodatkowo są wydajnie przechowywane. 
Co więcej, technologie wpisują się w wiele Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS 2. Innowacyjne technologie, procesy i produkty sektora rolno-spożywczego i leśno-drzewnego, KIS 5. Inteligentne i energooszczędne budownictwo, KIS 6. Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku, KIS 10. Inteligentne sieci i technologie informacyjno-komunikacyjne oraz geoinformacyjne, KIS 13. Inteligentne technologie kreacyjne), czyli priorytetowe obszary rozwoju polskiej gospodarki.

 

Rezultat współpracy

Wszystkie 3 wyceny dla Autodesk przygotowaliśmy w 30 dni. Wyceny przygotował nasz doświadczony zespół analityków w formie raportów, których zakres w pełni odpowiadał szczegółowym wymaganiom ARP i projektu SOI. Przypominamy, że wycena WNIP, to proces niezwykle ważny, ponieważ wspomaga proces transferu technologii i jest konieczna do ustalenia ceny i warunków transakcji.
Dzięki naszej pracy, klienci Autodesk aplikowali o grant z produktami o łącznej wartości ponad 4 mln EUR, łącznie uzyskując dofinansowanie na kwotę 3,2 mln PLN. Grant uzyskały m.in. takie firmy jak:

 • MK Janura Sp. z o.o. Sp. k.

 • Tacakiewicz sp. z o.o. Ferma Kresek sp.k.

 • UCEES Sp. z o.o. Sp. k.

 • K&L ART DESIGN Autorska Pracownia Projektowa Grzegorz Krychowski

 • Przedsiębiorstwo Usług Technicznych „Firmus” Sp. z o.o.

 • Industria Project Sp. z o.o.

 • Sanidraft Tomasz Pilżys

 • Maciej Konrad Saczuk „Whitemoose”

 • SALVAGE Sp.z o.o.

 • Design Construction Studio spółka cywilna Andrzej Redmerski, Robert Modzelewski, Agnieszka Redmerska, Edyta Modzelewska

 • Konstruktor Group Sp. z o.o.

 • Astronika Sp. z o.o.

 • Europrojekt Gdańsk S.A

 • ORIGNALBLANC sp. z o.o.

 • Pracownia Projektowa Instalacji Sanitarnych Grażyna, Jacek i Piotr Szumscy S.C.

 • Atelier ZETTA Zenon Zabagło

 • „Hrynkiewicz i Synowie” Jolanta Hrynkiewicz

 • Jakusz Sp. z o.o.

 • BIM ENGINEERS Sp. z o. o.

 

Potrzeba klienta

W kwietniu 2020 roku Autodesk zwrócił się do PGWI, akredytowanego doradcy ARP w zakresie wyceny wartości niematerialnych i prawnych (WNiP), w celu uzyskania 3 wycen WNiP. Firmie zależało na profesjonalnym podejściu i szybkiej realizacji projektu. Autodesk stworzone przez nas wyceny udostępnił swoim klientom, aby ci mogli uzyskać grant na transfer innowacyjnych technologii oferowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) w ramach projektu Sieć Otwartych Innowacji (SOI). Projekt ten jest szansą dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na rozwój poprzez zakup innowacyjnych technologii, które normalnie mogłyby znaleźć się poza ich zasięgiem finansowym.
 

ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:

       Zarezerwuj spotkanie

MASZ PYTANIA?

ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

Zrealizowane usługi

WYCENY TECHNOLOGII

AKREDYTACJA ARP S. A.

Wyceniamy technologie, znaki towarowe, licencje i wiele innych. Wyceniamy również w ramach konkursów i programów, m.in. Inkubator Innowacyjności, Sieć Otwartych Innowacji, Szybka Ścieżka

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

ANALIZA OTOCZENIA RYNKOWEGO I KONKURENCJI

Analizujemy otoczenie rynkowe i konkurencję w kontekście dostępnych technologii. Usługa dostępna również w ramach konkursów i programów

ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES: