Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.

Polityka prywatności

Regulamin

NEWSLETTER
Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
SOCIAL MEDIA

Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

KRS: 0000558652

NIP: 5223029463

Wycena wartości technologii usprawniającej proces tworzenia biznesowych i naukowych aplikacji informatycznych

CASE STUDY / APR SYSTEM

KLIENT: APR System Sp. z o.o., branża IT

POTRZEBA: Wycena technologii na potrzeby projektu Agencji Rozwoju Przemysłu, Sieć Otwartych Innowacji

DLACZEGO PGWI: Akredytacja w zakresie wyceny wartości niematerialnych i prawnych

TECHNOLOGIA: Technologia usprawniająca proces tworzenia biznesowych i naukowych aplikacji informatycznych

REZULTAT: Przygotowanie wyceny technologii w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi projektu SOI

 

PODSUMOWANIE

Kim jest klient

APR System Sp. z o.o. to firma z okolic Kielc specjalizująca się w tworzeniu systemów informatycznych dla uczelni wyższych i biznesu. W swoim portfolio posiadają również aplikacje mobilne i analizy biznesowe usprawniające działanie firm pod kątem systemów informatycznych.
 

Dlaczego PGWI

Jesteśmy akredytowanym doradcą ARP, realizującym usługę wyceny WNIP dla firm wnioskujących o grant z projektu SOI. Naszą usługę wyceny klienci finansują poprzez dodatkowe wsparcie finansowe od ARP lub finansują samodzielnie. Nasza akredytacja była głównym motywem firmy APR System, ponieważ gwarantuje ona jakość usługi i znajomość wymagań projektu.
 

Technologia

Aplikacje informatyczne to bardzo rozbudowane pojęcie, z którym obecnie stykają się wszystkie firmy ze wszystkich branż. Jeżeli firma chce się rozwijać, niezbędne są jej najnowsze systemy i aplikacje usprawniające procesy biznesowe, dające długoterminową przewagę konkurencyjną. Tworzenie funkcjonalnych aplikacji to proces wymagający olbrzymiej ilości wiedzy i umiejętności, często również czasochłonny. Jednak może zostać usprawniony i przyśpieszony dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi czy środowisk programowania. Wykorzystując m.in. taką technologię jaką chciała zakupić firma APR System, możliwe było skrócenie całego procesu tworzenia aplikacji, co znacząco wpływało na obniżkę kosztu takiego projektu i ceny jaką potencjalny klient APR System musiałby zapłacić. Dzięki omawianej technologii najnowsze aplikacje informatyczne stały się bardziej dostępne dla mniejszych firm, które muszą rozsądnie zarządzać swoim budżetem. Co więcej, opisywana technologia wpisuje się w Krajowe Inteligentne Specjalizacje (KIS 12. Automatyzacja i robotyka procesów technologicznych) – priorytetowe obszary rozwoju polskiej gospodarki.
 

Rezultat współpracy

Wycenę technologii dla firmy APR System stworzyliśmy zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi projektu SOI. Wycena została przygotowana w formie raportu przez nasz doświadczony zespół analityków. Zakres naszego raportu był zgodny ze szczegółowymi wymaganiami ARP. Przypominamy, że wycena WNIP, to proces niezwykle ważny, ponieważ wspomaga proces transferu technologii i jest konieczna do ustalenia ceny i warunków transakcji.
 

Potrzeba klienta

W lutym 2020 roku firma APR System nawiązała z nami kontakt w sprawie uzyskania wyceny wartości niematerialnych i prawnych (WNIP) jednej technologii. Wycena musiała zostać zrealizowana w krótkim okresie z zachowaniem należytej staranności, żeby spółka mogła zakupić technologię przy wykorzystaniu grantu o transfer technologii, oferowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) w ramach projektu Sieć Otwartych Innowacji (SOI). Projekt ten jest szansą dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw do rozwoju – dzięki niemu firmy te mogą otrzymać dofinansowanie na zakup innowacyjnych technologii dostępnych na rynku, których wartość może przekraczać ich możliwości finansowe.
 

ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:

       Zarezerwuj spotkanie

MASZ PYTANIA?

ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

Zrealizowane usługi

WYCENY TECHNOLOGII

AKREDYTACJA ARP S. A.

Wyceniamy technologie, znaki towarowe, licencje i wiele innych. Wyceniamy również w ramach konkursów i programów, m.in. Inkubator Innowacyjności, Sieć Otwartych Innowacji, Szybka Ścieżka

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

ANALIZA OTOCZENIA RYNKOWEGO I KONKURENCJI

Analizujemy otoczenie rynkowe i konkurencję w kontekście dostępnych technologii. Usługa dostępna również w ramach konkursów i programów

ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES: