Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.

Polityka prywatności

Regulamin

NEWSLETTER

Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych

 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

SOCIAL MEDIA

PGWI

SZKOLENIA

USŁUGI

Analiza rynku oraz wdrożenia technologii redukującej drgania i hałas w maszynach przemysłowych


CASE STUDY / POLITECHNIKA LUBELSKA

KLIENT: Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej

POTRZEBA: Analiza rynku i wdrożenia technologii w ramach X edycji programu LIDER ogłoszonego przez NCBR

DLACZEGO PGWI: Doświadczenie i kompetencje w analizach rynkowych i wdrożeniowych technologii oraz wcześniejsza owocna współpraca

TECHNOLOGIA: Technologia redukująca drgania i hałas w maszynach przemysłowych

REZULTAT: Przygotowanie analizy rynku i opłacalności wdrożenia technologii w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi X edycji programu LIDER

PODSUMOWANIE

Kim jest klient

Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej to jedna z najlepszych jednostek naukowych w Polsce. 
W 2018 r. wydział uzyskał najwyższą możliwą kategorię od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – A+. Wyróżnienie to zostało przyznane zarówno za działalność naukową jak i badawczo-rozwojową.

 

Dlaczego PGWI

Politechnika Lubelska nawiązała z nami współpracę dzięki naszej wcześniejszej owocnej współpracy – opracowywaliśmy dla Politechniki Lubelskiej technologie na Inkubator Innowacyjności oraz w ramach zlecenia komercyjnego. Wiedzieli, że posiadamy odpowiednie doświadczenie i kompetencje, aby zrealizować projekt. Powracający klient jest dla nas najwyższym wyznacznikiem jakości.
 

Technologia

Technologia to element, który można znaleźć w wielu maszynach i urządzeniach (m.in. w układach napędowych i turbinach). Cechą wspólną tych maszyn jest to, że generują hałas i drgania, co z jednej strony jest uciążliwe dla pracujących obok ludzi, a z drugiej zmniejsza żywotność takiej maszyny i zwiększa częstotliwość napraw, co generuje koszty. Takie maszyny i urządzenia występują m.in. w branżach: 

 • wydobywcza,
 • metalowa,
 • maszynowa,
 • motoryzacyjna, 
 • cementowa, 
 • celulozowo-papiernicza,
 • drzewna,
 • energetyczna, 
 • stoczniowa i offshore,
 • spożywcza, 
 • logistyczna.

 

Dzięki technologii, przedsiębiorstwa z powyższych branż mogą uzyskać przewagę konkurencyjną, dzięki optymalizacji kosztowej oraz większej efektywności pracowników stacjonujących wokół maszyn.
 

Rezultat współpracy

Analizę w postaci raportu, którego zakres był określony przez Politechnikę Lubelską i program LIDER, przesłaliśmy w wymaganym przez klienta czasie. Raport został przyjęty przez Politechnikę bez uwag, a stworzył go nasz doświadczony zespół analityków.
 

Potrzeba klienta

Politechnika Lubelska starała się o dofinansowanie projektu technologii w ramach X edycji programu LIDER. W związku z tym poszukiwała doświadczonego doradcy, który na co dzień zajmuje się analizami zapotrzebowania rynkowego, analizami rynku i konkurencji oraz analizami wdrożenia (zarówno opracowanie ścieżki komercjalizacji jak analizę ryzyka, wrażliwości, opłacalności wdrożenia i analizę innych korzyści dla przedsiębiorcy wynikających z wdrożenia technologii). LIDER to program NCBR i jest skierowany do młodych naukowców, którego celem jest poszerzenie ich kompetencji w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym przy projektach posiadających potencjał wdrożeniowy.