ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES:

Analizujemy otoczenie rynkowe i konkurencję w kontekście dostępnych technologii. Usługa dostępna również w ramach konkursów i programów

ANALIZA OTOCZENIA RYNKOWEGO I KONKURENCJI

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

Zrealizowana usługa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

MASZ PYTANIA?

ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ

       Zarezerwuj spotkanie

ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:

W ramach drugiej edycji konkursu TANGO, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Politechnika Warszawska potrzebowała rozbudowanej analizy dla technologii materiałów o podwyższonej zdolności pochłaniania energii.

W ramach przedsięwzięcia powstały 3 obszerne raporty. 2 raporty zawierały dogłębne analizy rynku (łącznie 4), analizę producentów technologii materiałowych, analizę SWOT technologii, czynniki sukcesu, bariery wejścia na rynki, analizę ryzyka i ocenę atrakcyjności inwestycji w technologię. Z kolei trzeci raport analizował dogłębnie odbiorców na tych rynkach.

II konkurs TANGO był wspólnym przedsięwzięciem dotyczącym wsparcia praktycznego wykorzystania wyników badań podstawowych i realizowany był przez wcześniej wspomniany NCBR oraz Narodowe Centrum Nauki. Jego celem było stworzenie pomostu pomiędzy uzyskanymi wynikami badań podstawowych, a możliwym zastosowaniem tych wyników w praktyce gospodarczej i społecznej.
 

Potrzeba klienta

Wszystkie 3 raporty przesłaliśmy Politechnice Warszawskiej w wymaganym terminie. Raporty były zgodne z zakresem, a stworzyli je nasi doświadczeni analitycy.
 

Rezultat współpracy

Technologia wpisuje się w tak zwane „inteligentne materiały” czyli pod wpływem bodźca zachowuje się w sposób przewidywalny – łączy w sobie cechy czujnika, procesora i aktywatora. Taką technologię można zastosować w bardzo wielu branżach m.in. w branży wojskowej, sportowej, motoryzacyjnej, wydobywczej, medycznej.

Podstawą opracowywanej technologii było wykorzystanie materiałów na rynku sportowym, odzieżowym (odzież ochronna) oraz wojskowym.

Technologia zdecydowanie lepiej radziła sobie z pochłanianiem energii w stosunku do obecnie stosowanych technologii, jednakże jej wykorzystanie przez producentów może wiązać się z wyższymi kosztami produkcji, w zamian otrzymując produkt o dużo lepszych właściwościach.
 

Technologia

Politechnika Warszawska nawiązała z nami współpracę przede wszystkim ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie w dziedzinie doradztwa technologicznego i analiz rynkowych technologii. Drugim powodem było nasze doświadczenie z konkursem TANGO oraz innymi konkursami ogłaszanymi przez NCBR.
 

Dlaczego PGWI

Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej według Rankingu Perspektywy 2020 prowadzi najlepsze studia dotyczące Inżynierii Materiałowej w Polsce. Wydział otrzymał to wyróżnienie po raz kolejny. Ranking brał pod uwagę m.in. efektywność naukową, potencjał dydaktyczny i innowacyjność, co wyraźnie pokazuje jak bardzo zaawansowanym technologicznie jest wydział.
 

Kim jest klient

PODSUMOWANIE

KLIENT: Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, branża nowych materiałów

POTRZEBA: Analiza rynku w ramach konkursu TANGO od NCBR

DLACZEGO PGWI: Doświadczenie i kompetencje w analizach rynkowych, wcześniejsze doświadczenie z konkursem TANGO

TECHNOLOGIA: Technologia materiałów o podwyższonej zdolności pochłaniania energii

REZULTAT: Przygotowanie analizy rynku w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta

 

CASE STUDY / POLITECHNIKA WARSZAWSKA

Analiza rynku technologii materiałów o podwyższonej zdolności pochłaniania energii

Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

KRS: 0000558652

NIP: 5223029463

SOCIAL MEDIA
Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
NEWSLETTER

Regulamin

Polityka prywatności

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.