ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES:

Analizujemy otoczenie rynkowe i konkurencję w kontekście dostępnych technologii. Usługa dostępna również w ramach konkursów i programów

ANALIZA OTOCZENIA RYNKOWEGO I KONKURENCJI

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

Zrealizowana usługa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

MASZ PYTANIA?

ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ

       Zarezerwuj spotkanie

ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:

Politechnika Lubelska starała się o dofinansowanie projektu technologii w ramach X edycji programu LIDER. W związku z tym poszukiwała doświadczonego doradcy, który na co dzień zajmuje się analizami zapotrzebowania rynkowego, analizami rynku i konkurencji oraz analizami wdrożenia (zarówno opracowanie ścieżki komercjalizacji jak analizę ryzyka, wrażliwości, opłacalności wdrożenia i analizę innych korzyści dla przedsiębiorcy wynikających z wdrożenia technologii). LIDER to program NCBR i jest skierowany do młodych naukowców, którego celem jest poszerzenie ich kompetencji w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym przy projektach posiadających potencjał wdrożeniowy.
 

Potrzeba klienta

Analizę w postaci raportu, którego zakres był określony przez Politechnikę Lubelską i program LIDER, przesłaliśmy w wymaganym przez klienta czasie. Raport został przyjęty przez Politechnikę bez uwag, a stworzył go nasz doświadczony zespół analityków.
 

Rezultat współpracy

Technologia to element, który można znaleźć w wielu maszynach i urządzeniach (m.in. w układach napędowych i turbinach). Cechą wspólną tych maszyn jest to, że generują hałas i drgania, co z jednej strony jest uciążliwe dla pracujących obok ludzi, a z drugiej zmniejsza żywotność takiej maszyny i zwiększa częstotliwość napraw, co generuje koszty. Takie maszyny i urządzenia występują m.in. w branżach: 

 • wydobywcza,

 • metalowa,

 • maszynowa,

 • motoryzacyjna, 

 • cementowa, 

 • celulozowo-papiernicza,

 • drzewna,

 • energetyczna, 

 • stoczniowa i offshore,

 • spożywcza, 

 • logistyczna.

Dzięki technologii, przedsiębiorstwa z powyższych branż mogą uzyskać przewagę konkurencyjną, dzięki optymalizacji kosztowej oraz większej efektywności pracowników stacjonujących wokół maszyn.
 

Technologia

Politechnika Lubelska nawiązała z nami współpracę dzięki naszej wcześniejszej owocnej współpracy – opracowywaliśmy dla Politechniki Lubelskiej technologie na Inkubator Innowacyjności oraz w ramach zlecenia komercyjnego. Wiedzieli, że posiadamy odpowiednie doświadczenie i kompetencje, aby zrealizować projekt. Powracający klient jest dla nas najwyższym wyznacznikiem jakości.
 

Dlaczego PGWI

Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej to jedna z najlepszych jednostek naukowych w Polsce. W 2018 roku wydział uzyskał najwyższą możliwą kategorię od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – A+. Wyróżnienie to zostało przyznane zarówno za działalność naukową jak i badawczo-rozwojową.
 

Kim jest klient

PODSUMOWANIE

KLIENT: Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej

POTRZEBA: Analiza rynku i wdrożenia technologii w ramach X edycji programu LIDER ogłoszonego przez NCBR

DLACZEGO PGWI: Doświadczenie i kompetencje w analizach rynkowych i wdrożeniowych technologii oraz wcześniejsza owocna współpraca

TECHNOLOGIA: Technologia redukująca drgania i hałas w maszynach przemysłowych

REZULTAT: Przygotowanie analizy rynku i opłacalności wdrożenia technologii w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta i wytycznymi X edycji programu LIDER

 

CASE STUDY / POLITECHNIKA LUBELSKA

Analiza rynku oraz wdrożenia technologii redukującej drgania i hałas w maszynach przemysłowych

Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

KRS: 0000558652

NIP: 5223029463

SOCIAL MEDIA
Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
NEWSLETTER

Regulamin

Polityka prywatności

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.