Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.

Polityka prywatności

Regulamin

NEWSLETTER
Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.
 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
SOCIAL MEDIA

Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o. o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

KRS: 0000558652

NIP: 5223029463

Analiza rynku technologii otrzymywania materiału do wyrobów budowlanych

CASE STUDY / INTECH PK

KLIENT: INTECH PK Sp. z o.o., branża nowych materiałów

POTRZEBA: Analiza rynku w ramach programu SPIN-TECH od NCBR

DLACZEGO PGWI: Doświadczenie i kompetencje w analizach rynkowych

TECHNOLOGIA: Technologia otrzymywania materiału do wyrobów budowlanych

REZULTAT: Przygotowanie analizy rynku w formie raportu zgodnie z wymaganiami klienta

 

PODSUMOWANIE

Kim jest klient

INTECH PK Sp. z o.o. to spółka celowa Politechniki Krakowskiej mająca na celu zarządzanie powierzonymi prawami własności intelektualnej, budowanie relacji między biznesem i nauką oraz wsparcia innowacji społecznych. Pomagają naukowcom z Politechniki Krakowskiej, w przekształceniu swoich wyników badań w produkty i usługi rynkowe. 
 

Dlaczego PGWI

Politechnika Krakowska nawiązała z nami współpracę, ponieważ mimo młodego wieku PGWI (zlecenie dla INTECH PK było jednym z naszych pierwszych), to na rynku nowych technologii byliśmy obecni od lat, a nasze doświadczenie w doradztwie technologicznym nie budziło wątpliwości.
 

Technologia

Dzięki technologii możliwe jest wytwarzanie mniej energochłonnego (bardziej ekologicznego) i prostszego w produkcji materiału budowlanego. Dodatkowo jest skuteczniejszą metodą produkcji tego materiału od wcześniej znanych, ponieważ materiał jest trwalszy. Co więcej dzięki metodzie minimalizowane są ilości składowanych niebezpiecznych dla środowiska odpadów. Metoda pozwala wykorzystać, coś co wcześniej było odpadem jako pełnowartościowe surowce do produkcji materiału budowlanego.
 

Rezultat współpracy

Analizę w formie raportu przesłaliśmy w wymaganym przez INTECH PK czasie. Raport był zgodny z oczekiwaniami – został stworzony przez naszych doświadczonych analityków.
 

Potrzeba klienta

W ramach programu SPIN-TECH Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, INTECH PK potrzebował realizacji obszernej usługi analizy rynku, zawierającej m.in.:

  • Przewagi konkurencyjne technologii,

  • Analizę rynków zbytu – trendy, wielkość, konkurencja, atrakcyjność inwestycyjna, czynniki sukcesu, potencjał sprzedażowy i prognoza popytu, bariery wejścia na rynek,

  • Analizę odbiorców i dostawców,

  • Analizę ryzyka.

Niezbędny do stworzenia takiej analizy był doświadczony doradca jakim jest Polska Grupa Wspierania Innowacyjności. Program SPIN-TECH był programem wsparcia działalności operacyjnej spółek celowych utworzonych przez państwowe jednostki badawcze (jak m.in. Politechnika Krakowska) w celu komercjalizacji wyników bada i prac rozwojowych. Maksymalna kwota dofinansowania projektu wynosiła 200 tys. euro i mogła stanowić do 90% kosztów kwalifikowanych.
 

ZAPOZNAJ SIĘ Z USŁUGAMI:

       Zarezerwuj spotkanie

MASZ PYTANIA?

ZAREZERWUJ SPOTKANIE ONLINE LUB ZADZWOŃ

+48 503 177 561

kontakt@pgwi.pl

Zrealizowana usługa

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

ANALIZA OTOCZENIA RYNKOWEGO I KONKURENCJI

Analizujemy otoczenie rynkowe i konkurencję w kontekście dostępnych technologii. Usługa dostępna również w ramach konkursów i programów

ZOBACZ POZOSTAŁE CASE STUDIES: