Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 - Polska Grupa Wspierania Innowacyjności Sp. z o.o.

Polityka prywatności

Regulamin

NEWSLETTER

Wielokrotny wybór

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych

 

Zapisz mnie
Zapisz mnie
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

SOCIAL MEDIA

PGWI

SZKOLENIA

USŁUGI

Wycena wartości jednej technologii produkcji i obsługi zbiornika akumulującego energię cieplną oraz urządzenia do montażu


CASE STUDY / TNK PROJEKT

KLIENT: TNK PROJEKT, branża energetyczna

POTRZEBA: Wycena jednej niszowej technologii

DLACZEGO PGWI: Renoma na rynku i doświadczenie w obszarze wycen i nowych technologii

TECHNOLOGIA: Technologia produkcji i obsługi zbiornika akumulującego energię cieplną oraz urządzenie do montażu

REZULTAT: Przygotowanie raportu z wyceną technologii w wymaganym terminie i zgodnie z zakresem klienta

PODSUMOWANIE

Kim jest klient

TNK PROJEKT to firma zajmująca się projektowaniem ogrzewania, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, klimatyzacji (chłodzenie) i pełnej klimatyzacji (kontrolowanie temperatury, wilgotności i czystości powietrza). W projektowanych instalacjach wykorzystują również  źródła energii odnawialnej: kolektory słoneczne, biomasę, energię geotermalną (pompy ciepła).
 

Dlaczego PGWI

Zarząd TNK PROJEKT zdecydował się na współpracę z nami, ponieważ od lat pracowaliśmy w branży technologicznej i wycen. Nasze bogate doświadczenie, w tym praca dla największych spółek skarbu państwa, mówi samo za siebie.
 

Technologia

Technologia produkcji i obsługi zbiornika akumulującego energię cieplną oraz urządzenia do montażu to technologia bardzo niszowa na gigantycznym rynku energetycznym. Branża energetyczna to jedna z kilku kluczowych branż dla polskiej gospodarki, dlatego też innowacje ją wspierające wpisują się w kluczowe usprawnienia dla Polski.
 

Rezultat współpracy

Wycena WNIP została przygotowana w wymaganym przez klienta czasie, w formie raportu. Analiza została wykonana przez nasz doświadczony zespół analityków. Przypominamy, że wycena wartości niematerialnych i prawnych wspomaga proces transferu technologii i jest konieczna do ustalenia ceny i warunków transakcji.
 

Potrzeba klienta

Klient w 2017 r. zgłosił technologię do Urzędu Patentowego RP i w związku z chęcią wykorzystania jej do celów biznesowych w roku 2018 postanowił ją wycenić.

Wycena dotyczyła bardzo niszowej technologii (brak danych porównywalnych) dlatego też zdecydowaliśmy się na wycenę metodami zwolnienia od opłat licencyjnych oraz kosztową.